Kolbuszowa: Fałszywy funkcjonariusz CBŚ próbował oszukać 66-latkę.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W ubiegłym tygodniu 66-letnia mieszkanka powiatu kolbuszowskiego odebrała telefon od nieznajomej kobiety. Po kilku sekundach do rozmowy włączył się mężczyzna, przedstawiając się jako funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego. Poinformował on 66-latkę, że przed chwilą rozmawiała ona z oszustką, na którą policjanci organizują zasadzkę.
Oszust polecił starszej kobiecie, aby wspólnie z mężem zaciągnęła w banku kredyt, a uzyskane w ten sposób pieniądze wpłaciła na podane nazwisko – po to, aby pomóc w przeprowadzeniu akcji. Małżonkowie udali się więc do banku, gdzie pożyczyli kilkanaście tysięcy złotych. Pieniądze te następnie próbowali wpłacić zgodnie z podaną instrukcją. Podane dane okazały się jednak niekompletne, co uratowało 66-latkę przed stratą oszczędności.
Oszust nie dawał jednak za wygraną, dzwonił do kobiety wielokrotnie strasząc ją, że jeśli nie wpłaci pieniędzy będzie miała problemy. Małżonkowie udali się więc na policję, aby skontaktować się z mężczyzną i przekazać mu pieniądze. Jakie było ich zdziwienie, kiedy dowiedzieli się, że o mały włos nie padli ofiarą oszustwa.
Kolbuszowska policja przestrzega, że metoda 'na policjanta” są jednym z wielu sposobów, jakim posługują się oszuści, aby wyłudzić pieniądze od starszych osób. – Pamiętajmy o zachowaniu czujności i rozsądku. W razie wątpliwości skontaktujmy się z rodziną. Nigdy nie przekazujmy pieniędzy osobom nieznajomym – apelują policjanci.
(pg)