Kolbuszowa: Europejskie Dni Dziedzictwa.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Niezwykły koncert muzyczny, msza w rycie trydenckim, zwiedzanie niedostępnych wnętrz zabytkowych obiektów i pokazy dawnych prac polowych – te i inne atrakcje czekają w niedzielę (20.09) od godziny 13.30 na terenie kolbuszowskiego skansenu. Mowa o imprezie zorganizowanej w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, na którą wstęp jest wolny.
Do zagrody z Jeziórka odbędzie się pokaz skubania gęsi. Z kolei w szkole z Trzebosi wyświetlane będą filmy etnograficzne. Wkrótce potem wykopki zaprezentuje zespół ludowy 'Górniacy”. Pojawi się tam narrator, który opowie o relacjach rodzinno-sąsiedzkich i ich znaczeniu na dawnej wsi.
Turystom udostępnione zostaną też dotąd niedostępne wnętrza chałup w zagrodach z Jeziórka, Cierpisza i Brzózy Stadnickiej. Ponadto w szkole z Trzebosi będzie można zakosztować regionalnych potraw, między innymi słynnej kapusty ziemniaczanej.
O godzinie 16.30 w kościele pod wezwaniem Świętego Marka Ewangelisty z Rzochowa odprawiona zostanie msza święta w tradycyjnym rycie rzymskim, a następnie odbędzie się recital znanej pieśniarki i skrzypaczki Joanny Słowińskiej.
pg