Kolbuszowa: Albertynki 2015

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W ten weekend parafia pod wezwaniem Św. Brata Alberta w Kolbuszowej zaprasza na Festiwal Ducha, Pieśni, Chleba i Życia w Trzeźwości 'Albertynki 2015'. W sobotę (01.08) o godzinie 19.00 festiwal otworzy Wieczór Uwielbienia, który połączony będzie z modlitwą o uzdrowienie w oprawie muzycznej zespołu 'Play and Pray'.
Niedzielne uroczystości poprzedzi msza święta, która zostanie odprawiona o godzinie 12. Następnie na placu przy kościele odbędzie się konkurs gospodyń wiejskich pod hasłem 'Albertyńskie Bochny”. Będą gry i zabawy dla dzieci, harcerze zaśpiewają pieśni religijne i patriotyczne, odbędzie się pokaz zapaśników, rozegrane zostaną też zawody nordic walking. A na scenie wystąpią: zespół 'Elyon' oraz grupa folklorystyczna 'Futomianie'.
Odbędzie się również benefis muzyka ludowego, Władysława Pogody w związku z jego 95 rocznicą urodzin. Z tej okazji o godzinie 16 odprawiona zostanie msza święta A następnie wspólnie zagrają kapele Władysława pogody i Jana Cebuli. Odbędzie się też konferencja doktora Jacka Pulikowskiego na temat szczęśliwego życia małżeńskiego. O godzinie 19.30 z koncertem wystąpi gwiazda festiwalu – zespół 'New Life’M'.
(pg)