Jest w orkiestrach dętych jakaś siła

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Jutro odbędzie się prezentacja tego, co udało się zrobić przez sześć tygodni. A działo się sporo, bo uczniowie szkół podstawowych brali udział w warsztatach muzycznych pod okiem młodej, wykwalifikowanej kadry muzyków: Konrada Pisery, Mariusza Godziny, a także zajęciach tanecznych z choreografką Magdaleną Sikorą-Bucior.
Uczniowie klasy o profilu technologia odzieży Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych
nr 2 uczestniczyli w zajęciach projektowania odzieży z wziętym projektantem młodego pokolenia Łukaszem Markowiczem szukając razem nowych pomysłów na kostium dla mażoretek.
Natomiast uczniowie Gimnazjum i Liceum Katolickiego dokumentowali projekt ze specjalistką od multimediów – Alicją Szulc, poznając zasady prowadzenia profesjonalnej strony internetowej, wykonywania fotografii, filmów, animacji czy teledysków.
Finał to okazja do prezentacji efektów pracy wykonanej w czasie trwania projektu. Będzie to wspólny koncert warsztatowiczów, orkiestry dętej MDK oraz zespołu mażoretek, pokaz mody, projekcja filmu i wystawa fotografii dokumentujących całe przedsięwzięcie. Początek piątkowego finału w MDK W Stalowej Woli godz. 18.00.
(Marta Górecka)
”Jest w orkiestrach dętych jakaś siła” to tytuł projektu realizowanego przez Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli.
Finał projektu już w piątek – organizatorzy i widzowie sprawdzą jaką siłę mają orkiestry dęte współcześnie.
Jak zaznaczył dyrektor MDK Marek Gruchota, chodzi o to by młodzież zobaczyła, że orkiestry dęte to również coś fajnego. Dlatego do projektu zaproszono stalowowolskie szkoły: Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 i 4, Gimnazjum i Liceum Katolickie i Technikum Odzieżowe w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Stalowej Woli. A każda szkoła miała inne zadanie do wykonania: