Janów Lubelski: Spektakl ostatnia miłość

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Radio Leliwa

Serdecznie zapraszamy na sztukę” Ostatnia miłość” w Janowskim Ośrodku Kultury w dniu 10 września 2015r. o godz. 18.00. Przed i po spektaklu odbędą się warsztaty aktorskie. Plakat i tematykę warsztatów przesyłamy w załączeniu.
Wyjątkowo dla szkół wstęp bezpłatny. Bardzo proszę o poinformowanie o ilości osób chętnych do 08.09.2015r. pod numerem tel. 15/8724677

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w otwartych zajęciach warsztatowych prowadzonych przez Alicję Jachiewicz – Szmidt   i Samuela Atzmona Wircera.

Tematyka zajęć warsztatowych – Alicja Jachiewicz –zajęcia przed każdym spektaklem czas trwania 2 godziny
*    elementarne zadania aktorskie – ćwiczenia pobudzające wyobraźnie, zmysły, pamięć,       ćwiczenia nad gestem, głosem, rytmem,  oraz praca z tekstem,
*    kultura słowa – wymowa spółgłosek, samogłosek, zbitki międzywyrazowe, oddech
*    celowość użycia środków pozasłownych w spektaklu- rola kostiumu, muzyki, rekwizytu i scenografii
*    ćwiczenia z zakresu ekspresji scenicznej i animacji przedmiotu

Tematyka zajęć warsztatowych Samuel Atzmon Wircer – spotkanie po spektaklu
czas trwania 1 godzina
*    teatr żydowski –tradycja
*    prezentacja kultury żydowskiej, jej tradycji i obyczajowości, a także zwyczajów,

Osoby które chcą uczestniczyć w warsztatach prosimy o kontakt z Domami Kultury w których będzie realizowany spektakl (wg. harmonogramu objazdu)
Prowadzący warsztaty
Alicja Jachiewicz- aktorka teatralna i filmowa. Występowała na scenach teatrów w Koszalinie (Bałtycki 1971-73, im. Żeromskiego 1978-82), Krakowie (Bagatela 1973-74, Ludowy w Nowej Hucie 1974-77) i Warszawie (Na Woli 1982-88). Od 1988 r. aktorka Teatru Polskiego w Warszawie. Od 2008 r. kieruje lubelskim teatrem Enigmatic.

Samuel Atzmon – Wircer urodzony się 29 czerwca 1929 roku w Biłgoraju, tu spędził dzieciństwo. Obecnie mieszka w Izraelu Jest uznanym aktorem i świetnym  reżyserem, założycielem teatru Yidishpiel, honorowym obywatelem miasta Tel Awiw a od 25 lipca 2008 roku honorowym obywatelem miasta Biłgoraj. Samuel Atzmon – Wircer jest twórcą i dyrektorem teatru grającego w języku jidysz, języku przedwojennych Żydów europejskich. Jest Honorowym Członkiem Biłgorajskiego Stowarzyszenia Kulturalnego im. I. B. Singera i entuzjastą powstania Miasta na Szlaku Kultur Kresowych, tzw. Miasteczka Sitarzy, którego budowę zamierza przeprowadzić Fundacja „Biłgoraj XXI”.