I Memoriał Pływacki im. Jana Pawła II w X Rocznicę Śmierci na Kompleksie Basenów „NEMO” w Pustowie – Osiedlu

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Aneta Bochnak

2 kwietnia br. będziemy obchodzić X rocznicę śmierci Papieża Polaka Jana Pawła II. Z tej okazji Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, Gmina Dębica, Firma Sparta-Mielec oraz Ratownictwo Wodne Rzeczpospolitej – Mielec przy współpracy z Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica, Zespołem Szkół w Stobiernej oraz Zespołem Szkół w Brzeźnicy organizują I Memoriału Pływackiego im. Jana Pawła II w X Rocznicę Śmierci, który odbędzie się na Kompleksie Basenów „NEMO” w Pustkowie-Osiedlu.

Po raz pierwszy na terenie Gminy Dębica będzie można uczestniczyć w takiej formie upamiętnienia życia i pontyfikatu Jana Pawła II. Uczestnicy Memoriału będą mierzyć się
z odległością 26 km 516 metrów – skąd te liczby ? Ma to ścisły związek z czasem trwania pontyfikatu Jana Pawła II – który trwał 26 lat 5 miesięcy i 16 dni. W tym szczególnym dniu każdy będzie mógł przyczynić się do pokonania tego dystansu.

Oficjalne rozpoczęcie Memoriału zaplanowano na godzinę 17 01, po którym wystartuje pływacka sztafeta. O godzinie 21 37 wszyscy zgromadzeni uczczą śmierć Papieża minutą ciszy oraz wspólnym odśpiewaniem „Barki”. Zespoły Szkół z Brzeźnicy oraz Stobiernej, których patronatem jest Jan Paweł II zaprezentują wystawę poświęconą życiu i pontyfikatowi Jana Pawła II. Ponadto podczas trwania Memoriału, zostanie wyświetlony film „ Karol – człowiek, który został Papieżem”.

Do sztafety Memoriału włączyli się:

– przedstawiciele partnerskiego Miasta Rudki na Ukrainie,

– Klub Biegowy Maratończyk Dębica, który wystartuje z rynku w Dębicy o godz. 16 30 na Kompleks Basenów „NEMO” w Pustkowie – Osiedlu,

– Mielecka Grupa Motocyklowa SKUCIE,

– Zespół Opieki Zdrowotnej w Dębicy,

– Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy,

– Komenda Powiatowa Policji w Dębicy,

– Międzyszkolny Klub Pływacki „BOBRY” Dębica,

– UKP „GRYF” Dębica,