Grębów: Nowa szatnia sportowa w Zabrniu

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Budowa szatni sportowej w Zabrniu wyniosła 328 tysięcy złotych. W najbliższych dniach gmina złożyły także niezbędne dokumenty, które pozwolą jej otrzymać dofinansowanie tej inwestycji w kwocie blisko 200 tysięcy złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Kazimierz Skóra podkreśla, że już w pierwszej kadencji postawił sobie za cel stwarzanie możliwości rozwoju dla dzieci i młodzieży w każdej miejscowości gminy:

W Zabrniu w gminie Grębów oddano do użytku nowy budynek szatni, który powstał przy boisku sportowym, na którym mecze rozgrywa miejscowa drużyna.
Cztery lata temu modernizacja objęła samo boisko. Powstała wtedy między innymi nowa murawa, miejsca siedzące dla kibiców, boksy dla zawodników a cały teren został ogrodzony.
Wójt Kazimierz Skóra przypomina, że wprawdzie w tamtym miejscu znajdował się budynek, który pełnił funkcję magazynku na sprzęt sportowy, jednak jego stan techniczny był daleki od dobrego. Dlatego władze gminy postanowiły go nie remontować tylko zaprojektować i wybudować od podstaw nowy obiekt o powierzchni użytkowej ponad 87 metrów kwadratowych.
Projekt techniczny był gotowy już w 2011roku, jednak wtedy gmina nie miała wystarczających pieniędzy na budowę: