Gorzyce: Zmiany w urzędzie gminy

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Urząd gminy wdrożył także nową obsługę prawną. Dzięki niej samorząd chce między innymi odzyskać pieniądze z tytułu należnych podatków od firm, które do tej pory na różne sposoby uchylały się od ich płacenia.
Ponad dwa miliony dwieście tysięcy złotych przeznaczy w tym roku samorząd gminy Gorzyce na wydatki związane z administrację publiczną. To o 400 tysięcy złotych więcej niż na ten cel zarezerwowano w zeszłorocznym budżecie. Pieniądze zostaną przeznaczone głównie na wynagrodzenia osobowe.
Wójt Gorzyc Leszek Surdy podkreśla, że tak duża kwota, to między innymi efekt podwyżki, jaką poprzednie władze gminy pod koniec swojej kadencji zafundowały pracownikom urzędu.
W obecnej obsadzono fotel zastępcy wójta, oraz stanowisko do spraw rozwoju i promocji, a wkrótce w urzędzie ma pojawić się także nowy sekretarz gminy. Dodatkowo ma zostać wzmocnione stanowisko zarządzające gruntami oraz gminnym mieniem.
Zbliża się nowe rozdanie pieniędzy z Unii Europejskiej, dlatego potrzebujemy merytorycznych pracowników przekonuje wójt: