Gorzyce: Survival w Szkole Podstawowej nr 1

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Projekt jest współfinasowany z funduszy unijnych.
Uczniowie najpierw biorą udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych, które odbywają się w salach lekcyjnych. W ramach projektu uczestnicy odwiedzą również jednostkę Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli. Zwieńczeniem projektu będzie nocny survival z 13 na 14 czerwca:

Grupa 46 uczniów z klas IV – VI ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorzycach bierze udział w zajęciach, które mają nauczyć je udzielania pierwszej pomocy i przygotować do niesienia jej w sytuacji zagrożenia życia.
Zajęcia są częścią projektu Survival – nie bójmy się pomagać, który napisały go 3 nauczycielki Marta Węglarska, Ewelina Flisek i Danutę Puka. Głównym jego założeniem jest rozwianie wszelkich wątpliwości u dzieci związanych z pierwszą pomocą przedmedyczną oraz uświadomienie ich jak bardzo jest ona ważna.
Projekt dedykowany jest przede wszystkim uczniom, którzy mieszkają na terenach wiejskich, a po lekcjach pomagają rodzicom w gospodarstwie. Tam bardzo często dochodzi do nieszczęśliwych wypadków, których powodem jest przestarzały sprzęt, nieuwaga czy nawet warunki atmosferyczne mówi Marta Węglarska: