Gorzyce: Powstał serwis poświęcony rewitalizacji

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Prace konkursowe można składać osobiście w urzędzie, lub nadsyłać drogą pocztową lub elektroniczną do 30 czerwca.

Całą rewitalizację podzielono na kilka etapów. Pierwszy obejmujący przede wszystkim przebudowę placu targowego miałby rozpocząć się jeszcze w tym roku przygotowaniem niezbędnej dokumentacji. Władze gminy chcą, aby była ona gotowa gdy rozpoczną się nabory na tego typu projekty w ramach nowego rozdania pieniędzy z Unii Europejskiej.

Wszystkie informacje na temat planowanych zmian w centrum Gorzyc można znaleźć na stronie internetowej www.gminagorzyce.pl/ogrod

Celem drugiego konkursu jest wydobycie piękna centrum Gorzyc dodaje Monika Zając:

Powstała strona internetowa w całości poświęcona planom przebudowy centrum osiedla w Gorzycach w powiecie tarnobrzeskim. Jak już informowaliśmy na naszej antenie władze gminy nawiązały współprace z dwoma młodymi architektami, którzy przygotowali bezpłatny projekt rewitalizacji terenów pod nazwą Techniczny Ogród.

Chodzi o zagospodarowanie 7 hektarów przestrzeni miejskiej wzdłuż ulic Żwirki i Wigury, 11 Listopada oraz z częścią ulic Zakole i Komisji Edukacji Narodowej. Głównym elementem ma być stworzenie ciągu pieszego, wzdłuż którego ma być miejsce na różne funkcje społeczne.

O tym jak te tereny będą miały wyglądać zdecydują sami mieszkańcy. Swoje pomysły można przesyłać poprzez formularz kontaktowy na stronie internetowej, bądź zgłosić się do jednego z dwóch konkursów mówi specjalista do spraw promocji w Urzędzie Gminy Gorzyce Monika Zając: