Góry Wysokie, Sandomierz: Projekt ArcheoKULTURA

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Projekt współfinansowany jest ze środków Komisji Europejskiej przyznawanych przez Stowarzyszenie Uczestników Wolontariatu Europejskiego 'Trampolina'.

Podczas zajęć dzieci z Polski dowiadują się, jak żyją ich rówieśnicy z Gruzji cz Anglii. To w pojęciu dzieci bardzo odległe kraje, najpierw zapoznawane są zatem z mapą i podstawowymi wiadomosciami na ich temat. To dobry punkt wyjścia do dalszej wspólpracy.

W ramach projektu w każdym ośrodku prowadzone są zajęcia z dziećmi w wieku 7-15 lat, w Sandomierzu i Górach Wysokich w projekcie udział biorą także przedszkolaki. Warsztaty mają charakter zajęć teoretyczno-praktycznych. Podczas części praktycznej dzieci poprzez zajęcia plastyczne zapoznają się z najważniejszymi elementami kultur archeologicznych, poszerzając tym swój światopogląd na temat historii innych cywilizacji.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Górach Wysokich w gminie Dwikozy oraz dwóch przedszkoli w Sandomierzu biorą udział w projekcie „ArcheoKULTURA. Śladami przodków” wraz z kolegami wraz z Anglii i Gruzji. O celach projektu mówi prowadząca zajęcia z archeologii Katarzyna Radziwiłko: