Dwikozy: Utrudnienia w ruchu

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W związku z prowadzoną przez Skanska modernizacją linii kolejowej nr 25 na odcinku Skarżysko Kamienna – Zalesie Gorzyckie konieczne będzie zamknięcie przejazdu kolejowego na drodze wojewódzkiej nr 777 w Dwikozach. Przejazd będzie zamknięty całodobowo w dwóch terminach:
– od 10 do 13 września 2015 r. i od 6 do 9 października 2015 r. W tym czasie Skanska będzie wykonywać remont przejazdu. Na czas prowadzonych robót obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. Dla samochodów osobowych, ruchu tranzytowego/ciężarowego objazd wytyczony został drogami krajowymi nr 79, 77 oraz 74.
Dla ruchu lokalnego objazd poprowadzony został przez miejscowości: Słupcza – Szczytniki – Bożydar – Dwikozy. Na tym odcinku obowiązuje ograniczenie tonażowe w związku z czym korzystać z niego mogą jedynie samochody osobowe. Objazdy będą obowiązywać w dwóch kierunkach.
Z uwagi na prowadzone prace prosi się o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do oznakowania tymczasowego wprowadzonego na czas robót – apeluje Robert Malangiewicz, Kierownik Robót, Skanska. – Dołożymy wszelkich starań, aby prowadzone przez nas prace były jak najmniej odczuwalne – dodaje. Inwestycja realizowana jest na zlecenie PKP PLK S.A.
(Tomasz Łępa)