Dożynki Powiatu Mieleckiego 2015

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Aneta Bochnak

Wielkimi krokami zbliża się sztandarowa impreza Powiatu Mieleckiego. Dożynki powiatowe wpisały się już na stałe do kalendarza imprez powiatowych.

W tym roku święto plonów połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych zaplanowane zostało na przedostatni weekend sierpnia tj. 23.08.

Cała uroczystość rozpocznie się o godz. 14.00 Mszą św. dziękczynną w intencji rolników powiatu mieleckiego w Bazylice Mniejszej pw. Mateusza Ap. Ew. w Mielcu. Stąd też wyruszy korowód dożynkowy, który przemaszeruje ul. Rzeczną na tereny zielone przy bulwarach mieleckich. To tu właśnie po raz pierwszy odbędzie się ceremoniał dożynkowy, który rozpocznie koncert Orkiestry Dętej Dobrynin.

Następnie o 15.45 nastąpi przekazanie chleba dożynkowego, co będzie stanowiło także oficjalne rozpoczęcie ceremoniału. O godz. 16.00 rozstrzygnięty zostanie konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Kolejnym ważnym elementem uroczystości dożynkowych będzie prezentacja gmin powiatu mieleckiego. Nie zabraknie też degustacji tradycyjnych potraw, konkursów i zabaw.  Nieodzownym elementem będzie także cały wachlarz atrakcji dla dzieci. Dużym zainteresowaniem z całą pewnością cieszył się będzie także pokój zagadek.

Całość dopełni występ Mieleckiej Kapeli Podwórkowej. Imprezę zakończy zabawa taneczna z zespołem Zodiac.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu do wspólnego świętowania. Razem podziękujmy rolnikom za trud i wysiłek, jaki wkładają w codzienną pracę – zachęca starosta powiatu mieleckiego Zbigniew Tymuła.