Dni Radomyśla Wielkiego i Podkarpacki Dzień Wędliniarza

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Aneta Bochnak

Radomyśl Wielki zaprasza do siebie na weekend

Już w najbliższy weekend odbędą się dwie sztandarowe imprezy organizowane przez Gminę Radomyśl Wielki: Dni Radomyśla Wielkiego i Podkarpacki Dzień Wędliniarza.

 Obie imprezy odbędą się na stadionie Klubu Sportowego Radomyślanka. W sobotę o godz. 9. rozpocznie się Ogólnopolski Bieg Radomyski im. Jacka Kozioła, podczas którego kobiety i mężczyźni będą rywalizować na dystansie 10 km, a uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów na dystansie 1 km. Po południu rozegrany zostanie mecz piłkarski pomiędzy pracownikami firmy Gayer&Hosaja, która jest sponsorem Dni Radomyśla Wielkiego.

O godz. 16. odbędzie się oficjalne otwarcie Podkarpackiego Dnia Wędliniarza, którego organizatorami są Burmistrz Radomyśla Wielkiego i Marszałek Województwa Podkarpackiego. Ta impreza to uczta zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Przybyli na imprezę nie tylko będą mogli degustować różnego rodzaju kiełbas, szynek, żeberek itp., ale także wysłuchać koncertów zespołów: Servoos w ramach biesiady Muzyczne Smaki Europy, 4Ever i Lesioki. Na zakończenie o godz. 22. zespół Flash zaprosi na zabawę taneczną.

Niedzielne Dni Radomyśla Wielkiego rozpoczną się (od godz. 16.) atrakcjami dla najmłodszych. Agencja eventowa „Alternatywa” przygotuje rodzinny program animacyjny „Kolorowi Podróżnicy”. Następnie będzie miał miejsce pokaz trialu rowerowego oraz występy wokalne uczestniczek zajęć prowadzonych przez Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim – współorganizatora radomyskich imprez.

O godz. 19.30 swój koncert rozpocznie pochodzący z Jasła Mateusz Mijal, znany z duetów z takimi artystami jak Liber czy Stachursky. Godzinę później na scenie pojawi się Golec uOrkiestra – grupa znana z takich hitów jak Lornetka, Crazy is my life czy Słodycze. Imprezę zakończy pokaz sztucznych ogni.

Patronat medialny nad imprezami objęło Radio Leliwa.