Dni Połańca

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Radio Leliwa

ZAPRASZAMY NA DNI POŁAŃCA
9-10 maja 2015

    W dniach 9 – 10 maja Połaniec uroczyście obchodzić będzie 221 rocznicę ogłoszenia Uniwersału Połanieckiego. Z tej okazji Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec, Rada Miejska oraz Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu zapraszają na dwudniową imprezę pełną kulturalnych atrakcji i kościuszkowskiej historii. Koncerty, pokazy i prezentacje  artystyczne na muszli koncertowej, Kopcu Kościuszki i Placu Uniwersału Połanieckiego umilą czas i podkreślą wyjątkowy charakter majowego święta.
Jak co roku Dni Połańca poprzedzą imprezy towarzyszące: Turnieje Bowlingowe Mieszkańców Miasta i Gminy Połaniec, Bieg Kościuszkowski, Turniej Old Boy's      i Zjazd Środowisk Kościuszkowskich.
Podczas Dni Połańca nie zabraknie atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Do udziału w imprezie zachęcać będzie widoczne z daleka wesołe miasteczko, V Majowy Jarmark Połaniecki, warkot motocykli Klubu Motocyklowego RAIN RIDERS i stare samochody.           O godz. 17.00 Dni Połańca rozpocznie artystycznie Centrum Kultury i Sztuki wiązanką muzycznych przebojów. Na najmłodszych w Kąciku Malucha czekać będą zabawy animacyjne, balonowe zoo, malowanie twarzy i włosów. Wspólnie z Szalonymi Naukowcami poeksperymentować będzie można z ciekłym azotem, suchym lodem i helem. Dla fanów żywiołowego folku zagra zespół InoRos, a klimatyczne reagge usłyszymy w wykonaniu Gwiazdy Wieczoru – zespołu BEDNAREK. Będzie widowisko pirotechniczne i dyskoteka z zespołem Diadem.
    10 maja obchody Dni Połańca rozpoczną się o godz. 9.00 rano uroczystą Sesją Rady Miejskiej w Centrum Kultury i Sztuki. Tuż po niej, zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki, a o godz. 12.00 rozpocznie się na Kopcu Kościuszki uroczysta Msza Święta, której przewodniczył będzie J.E. Ks. Biskup K. Nitkiewicz. Nie zabraknie występów przedszkolaków z połanieckich przedszkoli i zespołu Digress I z Centrum Kultury i Sztuki. Kościuszkowska Inscenizacja Bitewna uświetni rocznicowe obchody majowego święta i wzmocni historyczny charakter imprezy. 
O godzinie 17.00 na Placu Uniwersału Połanieckiego wystąpią kolejne grupy przedszkolaków z przedszkoli i zespół Digress I. Muzycznie Dni Połańca 2015 zakończy koncert połanieckich zespołów Malibu i Dass. 
Patronat honorowy nad imprezą objęli: Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka – Koruba i Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas.

 

 

 „DNI POŁAŃCA 2015”
9 – 10 maj 2015
SOBOTA
V Majowy Jarmark Połaniecki 
17.00 – Zbiórka starych samochodów i Klubu Motocyklowego RAIN RIDERS na parkingu  przy Kościele Św. Marcina oraz przejazd ulicami Połańca.
MUSZLA KONCERTOWA
od godz. 17.00
– prezentacja starych samochodów i motocykli Klubu Motocyklowego RAIN RIDERS
– artystycznie Centrum Kultury i Sztuki
– Kącik Malucha – zabawy animacyjne dla najmłodszych 
– Szalony Naukowiec – eksperymenty fizyczno – chemiczne
godz. 18.45 – wręczenie nagród za udział w imprezach towarzyszących
godz. 19.00 – KONCERT ZESPOŁU INOROS
godz. 20.50 – Widowisko pirotechniczne
godz. 21.00 – GWIAZDA WIECZORU – ZESPÓŁ BEDNAREK
godz. 22.30 – 24.00 – Dyskoteka z zespołem DIADEM

NIEDZIELA
godz. 9.00 – uroczysta sesja Rady Miejskiej w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu
– uroczysty przemarsz ulicami miasta i złożenie kwiatów pod pomnikiem T. Kościuszki

KOPIEC KOŚCIUSZKI
godz. 12.00 – uroczysta Msza Święta – przewodniczy J.E. Ks. Biskup K. Nitkiewicz
– połanieckie prezentacje artystyczne przedszkolaków i zespołu Digress I z CKiSz
– Kościuszkowska  Inscenizacja Bitewna

PLAC UNIWERSAŁU POŁANIECKIEGO – RYNEK
godz. 17.00
– połanieckie prezentacje artystyczne przedszkolaków i zespołu Digress I z CKiSz
– koncert zespołu MALIBU
– koncert zespołu DASS

IMPREZY TOWARZYSZĄCE
TURNIEJE BOWLINGOWE DLA MIESZKAŃCÓW MIASTA I GMINY POŁANIEC
7 maj – BIEG KOŚCIUSZKOWSKI
9 maj – ZJAZD ŚRODOWISK KOŚCIUSZKOWSKICH
9 maj – TURNIEJ OLD BOY'S