Chmielow: Festiwal Orkiestr.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Dominik Siatrak

W programie od 14.00 nie zabraknie części konkursowej i prezentacji orkiestr m.in. z Nowej Dęby, Tarnobrzega, Komorowa, czy Kocudzy. Gospodarzy zaś będzie reprezentować właśnie Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Chmielowa. Imprezę uświetnią występy grupy mażoretek DIAMENT z Chmielowa. Wystąpi także zespół taneczny FRAM z Tarnobrzega. Będą też konkursy i loteria fantowa. Niedzielny przegląd zakończy się koncertem – niespodzianką.
(foto. www.kultura.nowadeba.pl
(Marta Górecka)
Po tym, jak zła pogoda przeszkodziła w czerwcu w organizacji Festiwalu Orkiestr Dętych w Chmielowie, organizatorzy postanowili powrócić z imprezą na zakończenie wakacji.
Dlatego szósta edycja tej imprezy odbędzie się w najbliższą niedzielę na stadionie sportowym w Chmielowie.
Organizatorami imprezy są chmielowskie Stowarzyszenie Społeczno – Oświatowe i Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie.
Kierujący Młodzieżową Orkiestrą Dętą w Chmielowie Marek Kosior przypomniał, że pomysł festiwalu narodził się 7 lat temu. Wtedy z inicjatywy ks. Leszka Chamerskiego, z pomocą proboszcza ks. Józefa Rogowskiego, Władysława i Mirosławy Godek oraz właśnie Marka Kosiora reaktywowana została orkiestra dęta w Chmielowe.
A tu tradycje orkiestrowe sięgają lat przedwojennych, bo pierwsza orkiestra powstała w 1925 roku. Orkiestrę reaktywowano w 2007 roku a rok później odbył się pierwszy festiwal: