Centrum Wikliniarstwa w Rudniku ad Sanem obchodzi dziś V rocznicę swojego powstania.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

A w centrum wikliniarstwa w Rudniku można się zapoznać nie tylko z tradycją, ale też zobaczyć pokaz wyplatania, czy uczestniczyć w warsztatach wikliniarskich, są też prezentacje multimedialne, odbywają się wystawy oraz sympozja i plenery wikliniarskie i powstają kolejne rzeźby wiklinowe.
Co więcej Centrum Wikliniarstwa w Rudniku nad Sanem zostało uznane jednym z 7 cudów Funduszy Europejskich, w jednym z pierwszych konkursów 'Polska pięknieje'.
Ma też na swoim koncie inne tytuły i certyfikaty jak 'Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia' i II miejsce w polskiej edycji konkursu na 'Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne – EDEN'.
Piątym urodzinom Centrum Wikliniarstwa w Rudniku ad Sanem towarzyszyć będzie koncert Zespołu Dixie-landowego, pokaz najnowszej kolekcji wiklinowej mody, wernisaż 2 wystaw i finisaż Międzynarodowego Pleneru Wikliny Artystycznej.
(Marta Górecka)
To m.in. dzięki tej inwestycji Rudnik stał się Polską Stolicą Wikliny. Waldemar Grochowski, burmistrz Rudnika przyznaje, że mimo obaw jakie towarzyszyły przy tworzeniu projektu i potem realizacji , okazała się to trafiona inwestycja. Placówka ma charakter szczególny, jest to jedyny tego typu obiekt w Polsce i co ważne, nie jest to muzeum