Bruksela: Leczniczy wynalazek Kasi z Niska święci sukcesy

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

I tą prostotę wynalazku docenili właśnie znawcy w Brukseli. Koncepcja leczenia za pomocą infradźwięków opracowana przez gimnazjalistkę cieszyła się dużym zainteresowaniem. Przyznany złoty medal z wyróżnieniem to nie jedyne trofeum Katarzyny Chrapko, która otrzymała również nagrodę specjalną Ministra Gospodarki RP.
(Marta Górecka)
Dzięki swojemu wynalazkowi odkrywcza gimnazjalistka nie tylko przekonała się, jak można sprawdzić, że organ jest chory, ale też jak go wyleczyć

Kolejny sukces gimnazjalistki z Niska Katarzyny Chrapko.Tym Razem za swój wynalazek – urządzenie wykorzystujące infradźwięki do diagnozy i bezinwazyjnego leczenia chorych organów człowieka została nagrodzona w Brukseli.
Na prestiżowych Światowych Targach Wynalazczości, Badań Naukowych I Nowych Technik W Brukseli 'BRUSSELS INNOVA 2014' zdobyła złoty medal z wyróżnieniem. Sukces jest tym większy, że wynalazek Katarzyny, najmłodszej uczestniczki targów, został zauważony pośród ponad 200 innowacyjnych rozwiązań z dziedziny medycyny, informatyki, chemii, biologii, elektroniki, mechaniki, ochrony i bezpieczeństwa.
To zresztą nie pierwsza nagroda Katarzyny Chrapko za jej wynalazek, bo od początku roku święci sukcesy w licznych konkursach. Otrzymała między innymi złoty medal w odbywającym się w stolicy Konkursie Internatinal Warsaw Invention Show 2014 oraz główną nagrodę w konkursie Młody Wynalazca 2014.
Oto jak niżańska gimnazjalistka Kasia wymyśliła urządzenie wykorzystujące infradźwięki do diagnozy i bezinwazyjnego leczenia chorych organów człowieka