Blisko 300 młodych adeptów piłki nożnej zmierzyło się w hali mieleckiego MOSiR w turnieju z okazji Dnia Dziecka.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Imprezę zorganizowała Akademia Piłkarska PIŁKARSKIE NADZIEJE, a honorowy patronat nad nią objął Starosta Powiatu Mieleckiego, pan Andrzej Chrabąszcz, natomiast patronat medialny tygodnik regionalny KORSO oraz portal HEJ.MIELEC.PL.
W sportowych zmaganiach wzięły udział dziewczynki i chłopcy w wieku 5 – 12 lat reprezentując AP Piłkarskie Nadzieje i swoje miejscowości z: Radomyśla Wielkiego, Wadowic Górnych, Malinia i Mielca, oraz współpracujące z APPN szkółki piłkarskie z Czermina i Padwi Narodowej. Na ławce trenerskiej spotkali się byli zawodnicy Stali Mielec: Bogdan Mokrzycki, Jacek Cyganowski, Paweł Mrozik (cała trójka AP Piłkarskie Nadzieje, Tomasz Abramowicz i Krzysztof Petrykowski (obaj Viktoria Czermin), kadrę trenerską uzupełnili Leszek Jachowicz, Hubert Kardyś, Dariusz Szady (wszyscy AP Piłkarskie Nadzieje) oraz Mirosław Gonet (Grunwald Padew Narodowa). Trenerzy mogli obserwować zmagania zawodników w imprezie, w której wzięła udział rekordowa liczba uczestników. Jak do tej pory w naszym mieście jeszcze nigdy w jednym miejscu i o jednej porze nie spotkało się tak wielu młodych miłośników piłki kopanej.
Kilkugodzinne zmagania obfitowały w piękne bramki, ofiarne obrony i koronkowe akcje, ale przede wszystkim w uśmiechy dzieciaków i dumę ich rodziców i najbliższych. Dla wielu młodych piłkarzy było to pierwsze spotkanie z turniejowymi zmaganiami, miejmy nadzieję, że był to dla nich doskonały sposób na świętowanie Dnia Dziecka. Turniej ten nie był zwyczajnym turniejem, ponieważ dla nikogo nie był ważny wynik, nie było prowadzonej statystyki dla najlepszych zawodników, bo tu jak na żadnym innym turnieju zwycięzcami byli wszyscy a przegranych nie było!
Organizatorzy zadbali o to, aby żadne dziecko nie wyszło z pustymi rękami, dla uczestników przewidziano pamiątkowe koszulki a każda zawodniczka i zawodnik zostali nagrodzeni pamiątkowym medalem. W dekoracji młodych sportowców udział wzięli wiceprezydent Mielca, pan Bogdan Bieniek oraz członek zarządu powiatu mieleckiego, pan Andrzej Kurdziel, którzy korzystając z okazji złożyli wszystkim dzieciom serdeczne życzenia z okazji ich święta.
'Pragniemy podziękować panu Staroście Andrzejowi Chrabąszczowi za objęcie patronatu nad imprezą oraz dyrektorowi MOSiR, panu Zygmuntowi Kołodziejowi za udostępnienie hali i uratowanie całej imprezy.” – Jacek Cyganowski (prezes AP Piłkarskie Nadzieje przy MOSiR Mielec).
'Cieszymy się, iż mimo niesprzyjającej aury udało nam się zgromadzić tak liczną rzeszę młodych sportowców”. – dodał, trener Paweł Mrozik. Trzymając za słowo organizatorów liczymy na to, że Dzień Dziecka z AP Piłkarskie Nadzieje będzie imprezą cykliczną i w roku następnym uczestników będzie jeszcze więcej, a i pogoda tym razem będzie łaskawsza.