Będą zbierać artykuły szkolne dla najbardziej potrzebujących

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Radio Leliwa

W dniach od 12 do 14 września we wszystkich sklepach Stokrotka w całej Polsce odbędzie się zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin. Organizatorem zbiórki jest Polski Czerwony Krzyż.

Każdy, odwiedzający w tych dniach Stokrotkę może dorzucić coś od siebie.

Co zbieramy? Przybory szkolne: długopisy, kredki świecowe, pastele, kredki ołówkowe, farby plakatowe, akwarele, ołówki , piórniki, gumki do ścierania, bloki techniczne, rysunkowe, bloki kolorowe, zeszyty, flamastry, kleje, pędzelki, plastelinę, linijki, ekierki, cyrkle, kątomierze, nożyczki, plecaki, worki na obuwie, kubki, książki etc.

Dla kogo? Dla naszych podopiecznych, dzieci z rodzin o niskim statusie materialnym. Takich, które nie zawsze spełniają warunki umożliwiające uzyskanie pomocy finansowej z opieki społecznej. Wtedy pomoc od Polskiego Czerwonego Krzyża jest jedyną, którą uzyskują.

„Wyprawka dla żaka” jest autorską kampanią Polskiego Czerwonego Krzyża, zorganizowaną po raz pierwszy w Łodzi w 2000 roku. Celem kampanii jest wyposażenie potrzebujących dzieci
w wyprawki szkolne. Przez siedem lat trwania akcji, dzięki Państwa hojności PCK przygotował ponad 65 000 wyprawek o wartości 3 milionów złotych.

Początek roku szkolnego jest dla wielu uczniów bardzo stresującym momentem. Dzieci przychodząc do szkoły często nie mają potrzebnych przyborów szkolnych i ubrań, co negatywnie wpływa na ich funkcjonowanie w grupie i naukę. Wynika to zazwyczaj ze złych warunków materialnych rodziny. Najgorzej sytuacja ta przedstawia się w rodzinach dysfunkcyjnych, które nie zawsze spełniają warunki umożliwiające im uzyskanie pomocy finansowej z opieki społecznej. – wyjaśnia Alicja Dunin – Krukowska z Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Lublinie.

W tym roku po raz pierwszy do akcji dołączyła sieć sklepów Stokrotka. Dzięki jej społecznemu zaangażowaniu, PCK ma nadzieję przygotować w tym roku jeszcze większą liczbę wyprawek szkolnych.

Jesteśmy najstarszą organizacją humanitarną w Polsce. 95 lat tradycji i zaufania społecznego zobowiązuje. Stąd do naszej działalności staramy się angażować solidnych i godnych zaufania partnerów. Do takich należy sieć sklepów Stokrotka. Potwierdza to jej dotychczasowe zaangażowanie w przygotowanie akcji. – mówi Jerzy Zaborowski – Dyrektor Generalny Polskiego Czerwonego Krzyża.

Sieć Stokrotka oprócz udostępnienia Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi miejsc do przeprowadzenia zbiórki, czynnie wspiera całą akcję. Dzięki jej zaangażowaniu inicjatywa zostanie wsparta wieloma nośnikami np. w sklepach pojawią się plakaty oraz informacje na wyświetlaczach LCD. Akcja jest obecna także na stronie internetowej www.stokrotka.pl i w gazetce sieci. Wszyscy pracownicy są również gorąco zachęcani do włączenia się w zbiórkę.

Zbiórka została zgłoszona do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji pod nr 2014/464/OR w dniu 2 września 2014 roku.