Baranów Sandomierski. Spartakiada Emerytów i Rencistów.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Spartakiada Emerytów i Rencistów odbędzie się w najbliższą sobotę (6 września),  na stadionie sportowym w Baranowie Sandomierskim. Celem imprezy jest motywowanie  emerytów i rencistów do aktywnego spędzania czasu oraz integracja środowisk emeryckich. Start o godzinie 13.30.                  

Uczestnicy Spartakiady rywalizować będą indywidualnie w ośmiu konkurencjach. Są nimi: zawody wędkarskie,  Nordic –Walking, biegi na 60 metrów, strzały do bramki,  turniej tenisa stołowego, slalom,  rzut do celu, pchnięcie kulą. W  zmaganiach ma wziąć udział około  130 osób.

Swoją obecność potwierdzili słuchacze Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Tarnobrzega, Nowej Dęby, Gorzyc, członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z  Gminy Baranów  Sandomierski, Emeryci i Renciści z Gminy Grębów oraz Klub Seniora z Jadachów.

Organizatorami wydarzenia są  Stowarzyszenie na Rzecz Aktywizacji Społeczności Lokalnej i Rozwoju Przedsiębiorczości  w Gminie Baranów Sandomierski ,,Sokół’’  we współpracy z Posłem Mirosławem Plutą.