Baranów Sandomierski: Ludzie z pasją i dziecko w folklorze na dniach miasta

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Święto miasta to także koncerty. Na scenie zaprezentowały się między innymi Megustar, Inoros, Platinum z gimnazjum w Ślęzakach, oraz gwiazda wydarzenia Red Lips. (Dominik Siatrak)

Dniom Baranowa Sandomierskiego towarzyszył także Jarmark Ludzi z Pasją. Wśród wystawców byli rękodzielnicy, malarze, rzeźbiarze. Każdy chętny mógł także spróbować swoich sił w filcowaniu, wyrabianiu rzeczy z gliny. Swoje stoisko miał między innymi miejscowy Warsztat Terapii Zajęciowej mówi reprezentująca placówkę Anna Bernaś:

Poczynania uczestników oceniało profesjonalne jury, w którym zasiadała między innymi kustosz Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej Jolanta Dragan:

Moc atrakcji czekała na wszystkich tych, którzy w miniony weekend odwiedzili Baranów Sandomierski podczas święta miasta. Można było podziwiać pokazy karate i taneczne, zlot motocyklowy, wziąć udział w konkursie jazdy rowerem po torze przeszkód czy spróbować swoich sił w grze w golfa. Te wydarzenia odbywały się na głównej scenie zlokalizowanej na placu targowym. Z kolei w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury przez prawie całą niedzielę trwały przesłuchania w 23 Festiwalu Dziecko w Folklorze. W tym roku do konkursu zgłosiło się 30 uczestników. Byli to zarówno soliści jak i zespoły. Każdy z nich prezentował najróżniejsze formy artystyczne, od widowisk tanecznych, po inscenizację dawnych obrzędów. Marian Kikra na festiwal przyjechał z dwoma zespołami działającymi przy szkołach podstawowych w miejscowości Czarna Góra w województwie Małopolskim: