Baranów Sandomierski: 25 Festiwal Dziecko w Folklorze

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Od godziny 15 na scenie ustawionej na baranowskim rynku będzie można podziwiać występy artystyczne uczestników tegorocznego festiwalu. O godzinie 19 odbędzie się koncert rodziny Brodów. Z kolei o 20:30 widowisko wystawi Zespół Obrzędowy Lasowiaczki. Ogłoszenie wyników połączone z rozdaniem nagród zaplanowano na godzinę 21.
Festiwalowi towarzyszyć będzie szereg wydarzeń towarzyszących. Zaplanowano między innymi zajęcia z wyplatania wianków, warsztaty lasowiackie i plastyczne oraz rękodzieła artystycznego.
W tym roku zaproszenie organizatorów przyjął folklorysta, multiinstrumentalista, budowniczy instrumentów ludowych Józef Broda a prywatnie ojciec Joszka Brody. O godzinie 17:30 poprowadzi warsztaty muzyczne dla dzieci i dorosłych:

Już po raz dwudziesty piąty w Baranowie Sandomierskim odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Folklorystycznej Twórczości Dziecięcej 'Dziecko w Folklorze'. Na tegoroczną edycję wydarzenia zgłosiło się ponad pół tysiąca osób. To zespoły taneczne, ludowe kapele, soliści oraz zespoły obrzędowe. Z powodu remontu Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w tym roku uczestnicy zaprezentują się w sali hotelu zamkowego w Baranowie. Ich występy oceniać będzie komisja konkursowa, w skład, której wchodzą: etnograf, etnochoreograf i etnomuzykolog.
W Polsce jest wiele festiwali dziecięcych, folkowych i folklorystycznych, ale nasz jest unikatowy powiedziała dyrektor MGOKu Renata Domka: