Janów Lubelski: Pierwszy przypadek zachorowania na koronawirusa.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: admin

Potwierdzono przypadek koronawirusa w Łańcucie. Poinformowało o tym ministerstwo zdrowia. Pierwszą na Podkarpaciu chorą dotkniętą koronawirusem jest 57-letnia mieszkanka Leżajska.
Burmistrz Janowa Lubelskiego poinformował, że zostały podjęte decyzje o zamknięciu budynków Janowskiego Ośrodka Kultury, Muzeum, Pływalni Otylia i Biblioteki. Zapadły także decyzje o zamknięciu targowiska miejskiego i zakazie handlu na Starym Rynku. Władze Janowa Lubelskiego zaapelowały jednocześnie o zachowanie spokoju, ale też o wzmożoną ostrożność higieniczną oraz zwracanie uwagi na niepokojąc objawy zdrowotne związane z temperaturą powyżej 38 stopni C, bólami mięśni i trudnościami w oddychaniu, czy kaszlem. W takich wypadkach należy telefoniczne zgłosić się do Powiatowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej w Janowie Lubelskim pod nr tel: 15/8725-400 lub infolinia nr 800 190 590. Warto też pamiętać o osobach starszych i samotnych.

Sąd Rejonowy w Janowie Lubelskim zawiesił swoją działalność, to w wyniku obowiązkowej kwarantanny, którą zarządził Powiatowy Inspektor Sanitarny w Janowie Lubelskim. Kwarantanna została zarządzona w związku z wystąpieniem przypadku zakażenia koronawirusem mieszkanki Janowa Lubelskiego. Została ona zarządzona na 14 dni. W związku z zawieszeniem działalności janowskiego Sądu korespondencję do Sądu Rejonowego w Janowie Lubelskim petenci muszą kierować na adres Sądu Okręgowy w Zamościu

Jak informuje rząd na konferencji prasowej, od poniedziałku zamknięte na dwa tygodnie zostaną przedszkola, szkoły i uczelnie.

(Marta Górecka)