Tarnobrzeg. Zlot Chorągwi Podkarpackiej ZHP tym razem nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Blisko pół tysiąca harcerzy od dziś do 13 sierpnia spędzi czas nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Rozpoczyna się Zlot Chorągwi Podkarpackiej ZHP.

Wydarzenie odbywa się co dwa lata. To będzie trzecie takie spotkanie zuchów, harcerzy, wędrowników i  instruktorów. Wcześniejsze organizowano w Bieszczadach.

Mówi harcmistrz Mariusz Bezdzietny, komendant Chorągwi Podkarpackiej Związku Harcerstwa Polskiego.

Harcerze  w tej chwili rozbijają obóz nad jeziorem, na zielonych terenach Kopalni Siarki „Machów” położonych po stronie przeciwległej do plaży zlokalizowanej przy ulicy Żeglarskiej. Stamtąd  rozciąga się widok  na cały akwen.

Ceremonię otwarcia zlotu zaplanowano na godzinę 18.00.

Przez kolejne cztery dni harcerze będą uczestniczyć  w kilku modułach: wycieczka, służba, biwakowanie i specjalności. Każdy moduł to zadania, które zostaną postawione przed uczestnikami zlotu. I tak druhów będzie można wypatrzeć między innymi na wodach Jeziora Tarnobrzeskiego i wokół zbiornika, na  ulicach Tarnobrzega, czy  w różnych instytucjach na przykład w schronisku dla zwierząt w Machowie.   Dodatkowo, na terenie obozu odbywać się będą zajęcia wieczorne, czyli ogniska, spotkania, gry i śpiewanki.

W niedzielę 11 sierpnia zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta dla całego zlotu. Dodatkowa atrakcją będzie  piknik  rodzinny  i  koncert zespołu Luxtorpeda. Tego dnia do zlotu dołączą dzieci ze świetlic podwórkowych działających  w  ramach realizowanego przez chorągiew projektu unijnego.

Zlot zakończy się we wtorek 13 sierpnia.