Tarnobrzeg. Lilly May Niezabitowska przywiozła brąz z żeglarskich mistrzostw Europy.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Lilly May Niezabitowska z tarnobrzeskiego  Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg  wywalczyła brązowy medal podczas Mistrzostw Europy Juniorów w klasie Laser 4.7 we francuskim Hyeres.

W zmaganiach juniorów ścigało się rekordowo dużo  jak na tę imprezę bo 397 młodych żeglarzy z 36 krajów. W reprezentacji Polski znalazły się dwie zawodniczki z Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg: Lilly May Niezabitowska i Aleksandra Bobula.

W trakcie sześciu dni żeglarskich zmagań, przy zmiennej pogodzie udało się rozegrać 12 wyścigów. Lilly May Niezabitowska zdobyła trzecie miejsce w kategorii U16, a  w klasyfikacji ogólnej była 15. Druga zawodniczka Aleksandra Bobula zajęła 37 miejsce.