Tarnobrzeg: Dobry występ kajakarzy na mistrzostwach

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

Bardzo dobry występ tarnobrzeskich kajakarzy na XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Bydgoszczy, która jest jednocześnie MISTRZOSTWAMI POLSKI JUNIORÓW. Zajęli oni bardzo dobre punktowane miejsca w finałach nawiązując wyrównaną walkę z czołówka i kadrą Polski .

– W dwójkach w wyścigu na 500 m Jagoda Bajda i Urszula Opałka zajęły 7 miejsce w finale A

– W jedynkach Magdalena Szczęsna 7 miejsce w finale A na 500 m, a Zuzanna Błażejczak 9 miejsce w finale B na tym samym dystansie .

– W wyścigach na 3000 m w dwójkach 6 miejsce zajęły Jagoda Bajda i Urszula Opałka, a w jedynkach Magdalena Szczęsna zajęła 3 miejsce i brązowy medal i Zuzanna Błażejczak 8 miejsce. Bardzo dobrą postawę sportową wykazała Julia Jarocka, której niewiele zabrakło, żeby wejść do finałów.

W Mistrzostwach Polski juniorów wśród chłopców reprezentował Tarnobrzeg Jakub Piątek, który wywalczył 9 miejsce w finale B na 500 m i 14 miejsce na 5000 m.

Klub Kajakowy JEZIORO TARNOBRZEG zaprasza w 28 września na przystań kajakową nad Jeziorem Tarnobrzeskim na Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia w Kajakarstwie, gdzie będzie rywalizować ponad 100 zawodników z klubów z całej Polski.