Kolbuszowa: Sukces młodego lekkoatlety

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Duży sukces lekkoatlety z Kolbuszowskiego klubu lekkoatletycznego UKS Tiki-Taka Kolbuszowa i ucznia Gimnazjum w Majdanie Królewskim Szymona Zięby, który podczas odbywajacych sie w Iławie na Warmii Mistrzostwach Polski seniorów i juniorów w biegach przełajowych zdobył srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski juniorów młodszych w biegu na dystansie 3000m.
Na starcie stanęło blisko 100 zawodników. Był to jedyny medal 30-osobowej reprezentacji Podkarpacia w tej prestiżowej imprezie. Zawodnika z Komorowa wyprzedził jedynie zawodnik Zawiszy Bydgoszcz. Szymon Zięba zasłużył na wielkie słowa uznania tym bardziej, że rywalizuje ze starszymi o rok zawodnikami, gdyż w poprzednim sezonie był jeszcze młodzikiem i dopiero od stycznia rozpoczął rywalizację w nowej kategorii wiekowej.
To nie pierwszy sukces Szymona. W ubiegłym roku zdobył tytuł Mistrza Polski młodzików na dystansie 2000m w Zielonej Górze,zaś w lutym b.r. w Toruniu został Halowym Wicemistrzem Polski juniorów młodszych na dystansie 1000m.