Kongres Armia, to wydarzenie, które już po raz drugi zagości w Stalowej Woli. Tegoroczne spotkanie fachowców z zakresu bezpieczeństwa odbędzie się w tę sobotę 27 września.
W Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli spotkają się eksperci, dowódcy wojskowi i politycy, aby debatować o bezpieczeństwie Polski i Europy.
Jak poinformowali organizatorzy, po ogromnym sukcesie ubiegłorocznej, pierwszej edycji – w tym roku Kongres Armia powraca z jeszcze bogatszym programem.
Zaplanowano cztery panele dyskusyjne:
– Konstytucja Bezpieczeństwa,
– Rozbudowa Sił Zbrojnych RP,
– Przemysł i technologie w służbie bezpieczeństwa
– Nowa architektura bezpieczeństwa Europy.
Wśród licznych prelegentów znajdą się między innymi szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego,profesor Sławomir Cenckiewicz oraz jego zastępca gen. bryg. rez. Andrzej Kowalski. Obecny będzie także były minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, czy były prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej, a obecnie prezes Fundacji SET Wojciech Dąbrowski i wielu innych ekspertów i wojskowych.
Podczas kongresu głos zabierze również gospodarz spotkania prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.
Sobotni Kongres Armia potrwa w Stalowej Woli wystartuje o godzinie 10.00.
Całe wydarzenie będzie transmitowane on-line na profilu facebookowym miasta Stalowa Wola.