Tarnobrzeg. W zamku „Krótko o biznesie”

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Krótko o biznesie – warto inwestować – to tytuł konferencji dla przedsiębiorców z regionu, którą zorganizowano w Zamku Tarnowskich w Tarnobrzegu. Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele Agencji Rozwoju Przemysłu, Powiatowego Urzędu Pracy, Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego i Wschodniego Sojuszu Motoryzacyjnego. Rozmawiano zarówno o ofercie inwestycyjnej miasta i powiatu jak i o wsparciu na jakie mogą liczyć obecnie przedsiębiorcy.

– Ta dzisiejsza konferencja to powrót do tego co było przed pandemią – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Wówczas miało miejsce kilka tego typu spotkań. Liczyliśmy wtedy, iż tę współpracę uda nam się jeszcze bardziej zacieśniać, bo było kilka pomysłów i rozwiązań. My jako miasto jesteśmy otwarci na nowych przedsiębiorców – dodaje prezydent.

Dyrektor tarnobrzeskiego Oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu Tomasz Miśko podkreśla, iż sytuacja najpierw z pandemią a później z wojną na Ukrainie trochę przystopowała zainteresowanie przedsiębiorców wsparciem ze strony ARP. – Od tego roku widzimy jednak, że firmy chcą się rozwijać co przekłada się na nowe inwestycje na terenie Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego.

Przedsiębiorcy mogą także liczyć na wsparcie z Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. – To między innymi dotacje, preferencyjne kredyty, wsparcie, dla osób które chcą rozpocząć działalność gospodarczą. W minionych latach chętnie po nie sięgano – mówi prezes agencji Sebastian Pawlos

Organizatorami konferencji byli Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu i Prezydent Miasta Tarnobrzega.