Tarnobrzeg: Tarnobrzeżanin najlepszym zawodnik w Otwartych Mistrzostwach Mielca w pływackich Sprintach.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Iwona Pol

W sobotę 30 września Zawodnicy UKS Delfin wzięli udział w Otwartych Mistrzostwa Mielca w pływackich sprintach. W zawodach wzięło udział ponad 330 zawodników i zawodniczek z 22 klubów z okręgu podkarpackiego i nie tylko.

.Zawodnicy musieli się wykazać wszechstronnością stylową starując wszystkimi 4 stylami ( suma 4 starów aby liczyć się w klasyfikacji). W kategorii najlepszy zawodnik w roczniku 2011 i młodsi II miejsce zajął Albert Borkowski a jego młodszy kolega startując ze starszym rocznikiem zajął 8 miejsce. W kategorii 13-14 lat 5 miejsce zajął Igor Majewski.

UKS Delfin klub reprezentowała 18 osobowa ekipa( uczniowie i absolwenci SP 3) w składzie: Igor Majewski, Bartłomiej Skwara, Albert Borkowski, Ksawier Szklarz, Tymoteusz Leżoń, Konrad Szymański, Nikodem Basiak, Hubert Kubik, Bartłomiej Kozioł, Mateusz Gajewski Bartłomiej Turbak, Kornelia Kruk, Izabela Baran, Oliwia Czajkowska, Maja Krasowska, Kacper Pełka, Bartosz Włodarczyk, Hubert Zwadowski.

Świetnie spisali się zawodnicy startując w sztafecie 4x 50 m stylem dowolnym Open z dużo starszymi zawodnikami dzielnie walczyli zajmując wysoką 6 lokatę a dziewczęta zajęły 13 miejsce. Sztafeta chłopców popłynęła w składzie: ( Igor Majewski, Mateusz Gajewski, Albert Borkowski, Bartłomiej Skwara), a dziewczęta ( Kornelia Kruk, Oliwia Czajkowska, Izabela Baran, Maja Krasowska).

Wyjazd na zawody został zrealizowany przy pomocy finansowej Urzędu Miasta Tarnobrzega w ramach Projektu „Wspieranie działań o charakterze sportowo-rekreacyjnym”