Tarnobrzeg. Sprawdzali swoją wiedzę w „Teście młodego ekologa”

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Ekologia, ochrona przyrody, bioróżnorodność, gospodarowanie odpadami i ochrona gatunkowa – pytania między innymi z takich dziedzin znalazły się w tegorocznej, IX już edycji Testu młodego ekologa.

W Tarnobrzeskim Domu Kultury do quizu przygotowanego przez Ligę Ochrony Przyrody oraz Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natury 2000 przystąpiły trzyosobowe zespoły z jedenastu szkół z Tarnobrzega, powiatu tarnobrzeskiego i miasta Sandomierz. Uczestnicy na pytania odpowiadali za pomocą tabletów. Szybka odpowiedź to dodatkowe punkty. Błędna powodowała ich odjęcie.

Mówi prezes zarządu Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Tarnobrzegu Piotr Wałcerz.

Najlepiej z pytaniami poradziła sobie Gabriela Kasperska ze Szkoły Podstawowej numer 3 w Tarnobrzegu, która w rozmowie z Radiem Leliwa przyznała, że pytania były trudne. Do quizu przygotowywała się korzystając z książek, ale i Internetu.

– Takie konkursy są bardzo cenne – uważa nauczyciel biologii i przyrody w tarnobrzeskiej trójce Beata Stępień.

– Jestem mile zaskoczony poziomem wiedzy uczestników – powiedział kierownik Regionalnego Centrum Natura 2000 w Tarnobrzegu Konrad Niedźwiedź

Wszyscy uczestnicy quizu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Trójka najlepszych także nagrody rzeczowe. Specjalną nagrodę przyznano także drużynie reprezentującej szkołę, której uczniowie zdobyli łącznie najwięcej punktów. To Szkoła Podstawowa numer 1 w Sandomierzu.