Tarnobrzeg. Kolejny sukces uczniów „Hetmana”. Zdobyli Złotego i Brązowego Wilka.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Najważniejsze nagrody w ogólnopolskiej Olimpiadzie Praktycznej „Zwolnieni z Teorii” powędrowały  w ręce uczniów I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego imienia Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu.

Złotego Wilka za projekt społeczny #PoznajMyTarnobrzeg otrzymał zespół,  w którego skład weszli: Amelia Ciba, Julia Długosiewicz, Grzegorz Rawski i Kacper Janczy. Przedsięwzięcie zostało ocenione jako jedno  z szesnastu najlepszych w całym kraju.

 Mówi Kacper Janczy.

Grupa w składzie:  Natalia Kmuk, Weronika Furdyna, Stanisław Hajduk, Maciej Krakowiak i Maciej Wolak została nagrodzona  Brązowym Wilkiem za projekt pod nazwą przeSANDOmierz.

Mówi Natalia Kmuk.

Szkolnymi koordynatorkami projektów są: Małgorzata Chabel i Renata Dąbrowska.

Mówi Renata Dąbrowska.

W tym roku  w ramach „Zwolnionych z Teorii” zostało zrealizowanych łącznie blisko cztery tysiące projektów społecznych. Dwie inicjatywy uczniów I Społecznego LO znalazły się w gronie 114 projektów wyłonionych przez Kapitułę, dzięki czemu szkoła uplasowała się na 47. miejscu w Polsce, piątym w województwie podkarpackim  i pierwszym w Tarnobrzegu.

„Zwolnieni z Teorii” to ogólnopolska olimpiada projektów społecznych. Polega na praktycznej nauce kompetencji przydatnych           w życiu zawodowym poprzez zorganizowanie prawdziwego projektu społecznego.