Tarnobrzeg: Blanka Krasowska i Bartosz Turbak z UKS Delfin  najlepszymi zawodnikami w Podkarpackiej Lidze Pływackiej

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Iwona Pol

W dniu 07.10.2023 młodsi zawodnicy Klubu Pływackiego UKS Delfin Tarnobrzeg ( uczniowie SP 3) wzięli udział w I jesiennej edycji Podkarpackiej Ligi Dzieci 10-11 lat w Nowej Dębie. W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników i zawodniczek z 18 klubów. W klasyfikacji medalowej i drużynowej UKS Delfin zajął III miejsce. Pływaczki i pływacy wywalczyli 6 medali ( 4 złote i 2 srebrne). Blanka Krasowska została najlepszą 10 letnią zawodniczką a jej klubowy kolega Bartosz Turbak – najlepszym 11 letnim zawodnikiem. Oprócz nich wśród 10-ciu  najlepszych zawodników znalazło się jeszcze 4 zawodników UKS Delfin : Maria Bednarz 9 miejsce, Oliwia Czajkowska – 7 miejsce, Magdalena Rynduch – 10 miejsce, Michał Kozioł – 5 miejsce. Zawodnicy reprezentujący UKS Delfin: Blanka Krasowska, Aleksandra Dusak, Urszula Turbak, Maria Bednarz, Łucja Koper, Oliwia Czajkowska, Julia Kopala, Anita Tacik, Magdalena Rynduch, Michał Kubik, Michał Kozioł, Bartosz Turbak, Wojciech Mlazga, Kacper Szponder, Leon Wójtowicz, Bartosz Miegoń, Rafał Zwadowski. Jak zawsze wiele emocji dostarczyły sztafety. Tuż za podium bo 4 miejsce zajęła sztafeta 4x 50 m stylem dowolnym- mieszane 10 lat i młodsi. Sztafeta popłynęła w składzie: ( Blanka Krasowska, Kacper Szponder, Michał Kozioł, Maria Bednarz) oraz 10 miejsce ( Aleksandra Dusak, Bartosz Miegoń, Urszula Turbak, Leon Wójtowicz). A sztafeta 11 latków zajęła 6 miejsce. ( Bartosz Turbak, Oliwia Czajkowska, Wojciech Mlazga, Magdalena Rynduch).