Sandomierz, Tarnobrzeg, Mielec: „PrzeSANDOmierz” czyli „Zwolnieni z teorii”.

Data publikacji: Kategoria: , , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Projekt poświęcony Sandomierzowi połączył młodzież z Sandomierza i Mielca w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. O projekcie pod tytułęm „PrzeSANDOmierz” mówi jego uczestnik – piętnastoletni Maciej Wolak:

Jak dodaje Stanisław Hajduk, to miejsca, w których spotyka się młodzież. To także sandomierskie zabytki:

-W obecnym czasie, gdy świat elektroniki rozwija się , mało osób czyta przewodniki, natomiast z pomocą telefonu i naszych kodów QR dowie się ciekawych rzeczy – mówi Maciej Wolak:

– Nasz projekt jest zgłoszony jako projekt technologiczny, stąd musieliśmy zaprogramować
witrynę od zera. Mamy gotowe projekty tabliczek. Sami również stworzyliśmy logo
projektu – mówi Stanisław Hajduk, który stworzył stronę internetową bez używania edytorów, szablonów bądź innych pomocy. Jak mówi, dzięki udziałowi w projekcie dużo się nauczył:

Projekt to szkoła samodzielności i kreatywności, bo każdy ma swoje obowiązki. Maciej Wolak zajmuje się stroną urzędową projektu:

Młodzież przekonuje, że warto brać udział w takich przedsięwzięciach:

Pomysł udziału w konkursie „Zwolnieni z Teorii”, w którym młodzież organizuje projekty społeczne, narodził się w Tarnobrzegu, w I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Jana Tarnowskiego, którego uczniami są wszyscy uczestnicy projektu „PrzeSANDOmierz”.

W projekcie bierze udział piątka piętnastolatków: Weronika Furdyna i Natalia Kmuk z Mielca oraz Stanisław Hajduk, Maciej Krakowiak i Maciej Wolak z Sandomierza.

Honorowy patronat nad projektem objął burmistrz Sandomierza Marcin Marzec a patronat medialny – Radio Leliwa.

Szczegóły na: www.przesandomierz.pl oraz https://www.facebook.com/przeSANDOmierz

Joanna Sarwa