Połaniec. Świetny występ młodej zapaśniczki

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Zapaśniczka klubu Czarni Połaniec Natalia Szkwarek zdobyła brązowy medal na rozegranej w Łodzi XXVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych. Była to najważniejsza impreza sportowa w Polsce, jeśli chodzi o sporty halowe, dla młodzieży w wieku do lat 17. Natalia Szkwarek zdobyła medal w kategorii wagowej do 43 kilogramów.

Zadowolenia nie kryje trener połanieckich zapaśników Tadeusz Szkwarek. Jak podkreśla, sukces jest tym większy, że Natalia ma dopiero 15 lat, a na dodatek tuż przed zawodami miała problemy zdrowotne i wiele wskazywało na to, że w ogóle nie będzie mogła w nich wystąpić.

Trener przyznaje jednak, iż spodziewał się medalu.

Zapasy w Połańcu cieszą się ogromną popularnością. Wpływ na to na pewną mają nasze sukcesy – dodaje trener.

Połaniec na zawodach reprezentowało w sumie 5 zawodników i 4 zawodniczki. Jeśli chodzi o chłopców, to w stylu wolnym mężczyzn zdobyli oni 13 punków, co pozwoliło im zająć drużynowo 20 miejsce na 58 występujących klubów. Najlepiej wypadli Mateusz Śmiszek (kat. do 48 kg) i Bartosz Tomala (kat. do 65 kg), którzy zdobyli 5-te miejsce. Damian Sijka (kat. do 80) uplasował się na miejscu 13-tym, a Bartosz Dusza i Filip Damm w kategorii do 55 kg uplasowali się na pozycji 15 i 17.