Podkarpacka Nagroda Gospodarcza po raz XVII.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Joanna Sarwa

W Sali Kongresowej G2A Arena w Jasionce wręczono nagrody i wyróżnienia w najważniejszych podkarpackich konkursach biznesowych.

Uroczysta gala była okazją do zaprezentowania unikatowych produktów i nowoczesnych usług, które oferują firmy z Podkarpacia, dynamicznie dzięki nim się rozwijając i wychodząc na rynki ogólnopolskie i zagraniczne.

Mówi prezes Centrum Promocji Biznesu Paweł Zając:

Gala była zwieńczeniem Kongresu ‘Business Without Limits’.

Wzięli w niej udział uczestnicy konkursu ‘Podkarpacka Nagroda Gospodarcza’, Programu Certyfikującego ‘Smaczne bo Podkarpackie’ oraz Programu ‘Przyjazna Polska’.

Jednym z prelegentów był dyrektor oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu w Mielcu Krzysztof Ślęzak.

W tegorocznej edycji konkursu ‘Podkarpacka Nagroda Gospodarcza’ uczestniczyło 149 firm, które walczyły o wyróżnienia w kilku kategoriach. Ocenione zostały firmy mikro, małe, średnie i duże. Kapituła dokonała również oceny ich produktów i usług.

W programie certyfikującym ‘Smaczne bo Podkarpackie’ eksperci sprawdzili, które z produktów spożywczych Podkarpacia spełniają najwyższe normy jakościowe. Do programu zostało zgłoszonych 31 produktów. Wśród nagrodzonych certyfikatem była m.in. firma z Mielca.

Wśród nagrodzonych certyfikatem była m.in. firma cukiernicza z Kolbuszowej.

Trzy gminy z terenu Podkarpacia: gmina Świlcza, gmina Tryńcza i gmina Gać otrzymały wyróżnienia w Programie ‘Przyjazna Polska’.

Wydarzenie organizowane jest rokrocznie przez Centrum Promocji Biznesu przy współpracy z marszałkiem województwa podkarpackiego oraz wojewodą podkarpackim.

Nad tegoroczną galą patronat honorowy objął marszałek senatu Stanisław Karczewski.

(Tomasz Łępa)