W najbliższą sobotę, 27 czerwca, w Zalesiu Gorzyckim odbędzie się wydarzenie pod hasłem „Europa przy wspólnym stole – Fundusze Europejskie blisko nas”.
Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15.00 i potrwa do 19.00. Miejsce to Świetlica Wiejska oraz tereny wokół niej.
W programie imprezy są: warsztaty kulinarne „Proziaki łączą pokolenia”, prezentacja projektów zrealizowanych dzięki środkom europejskim oraz liczne atrakcje dla całych rodzin.
Koordynatorem inicjatywy jest Stowarzyszenie Zaleszanki, które oprócz warsztatów przygotowało animacje i zabawy dla dzieci, dmuchańce, quiz wiedzy o Unii Europejskiej, pokazy strażaków OSP oraz jazdy konne i przejażdżki na terenie szkółki jeździeckiej Astoria. Nie zabraknie także konkursów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Mówi Katarzyna Brzezińska-Kondeusz ze Stowarzyszenie Zalesianki.

Piknik w Zalesiu Gorzyckim, to kolejne z cyklu przedsięwzięć odbywających się w ramach inicjatywy „Funduszowy Czerwiec – Europa w naszej okolicy”, organizowanych przez Tarnobrzeski Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej.
EWL











