Uroczyste obchody 350-lecia obecności Zakonu Dominikanów w Tarnobrzegu rozpocznie wykonanie słynnego oratorium „Mesjasz” Georga Friedricha Händla. Koncert odbędzie się w piątek, 26 czerwca o godzinie 19.00 w kościele sanktuaryjnym Ojców Dominikanów. Wystąpi zespół Capella Cracoviensis pod dyrekcją Jana Tomasza Adamusa wraz z solistami: Joanną Zauchą, Justyną Rapacz, Karolem Kozłowskim i Jakubem Borgielem.
Mówi przeor Klasztoru Ojców Dominikanów w Tarnobrzegu, ojciec Mikołaj Walczak.
W tym roku dominikanie oraz mieszkańcy Tarnobrzega obchodzą jubileusz 350-lecia obecności Zakonu Kaznodziejskiego w mieście.
Główne uroczystości jubileuszowe zaplanowano na najbliższą niedzielę, 28 czerwca. Będzie im przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce, arcybiskup Antonio Guido Filipazzi.
Organizatorem obchodów jest Klasztor Ojców Dominikanów pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Tarnobrzegu.








