W Nisku odbyła się kolejna akcja zbiórki krwi. Fundacja PiK zorganizowała ją juz po raz trzeci na niżańskich Plantach.

Czerwcowa akcja krwiodawstwa organizowana przez fundację była już trzecią z całego cyklu zaplanowanego na ten rok.
Zorganizowana przed wakacjami ma szczególny wymiar, co podkreślał prezes Fundacji PiK Krzysztof Rzeszutko. To czas kiedy zwykle krwi brakuje, z uwagi na okres urlopowy krwiodawców. Niestety też dlatego, że latem rosną statystyki związane z wypadkami

A wśród dzielących się krwią podczas czerwcowej akcji na niżańskich plantach nie brakło Anny Orzoł, szefowej Wydziału Edukacji, Spraw, Społecznych i Promocji Starostwa Powiatowego w Nisku, któr ma na swoim koncie ponad 25 litrów oddanej krwi

Niezawodni podczas akcji byli też strażacy z niżańskiej OSP. Wśród nich i tacy, którzy rozpoczynają swoją przygodę z krwiodawstwem właśnie podczas niżańskich akcji

Na czerwcowej akcji nie koniec letniej odsłony tej akcji. Będzie również sierpniowa środa
Kolejna akcja krwiodawstwa na niżańskich Plantach już w sierpniu.















