Tarnobrzeg ponownie stanie się taneczną stolicą regionu. W dniach 29 i 30 maja w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się IV Ogólnopolski Festiwal Tańca „ART”. W wydarzeniu wezmą udział dzieci, młodzież i dorośli reprezentujący szkoły tańca, grupy artystyczne oraz formacje taneczne z Polski. Mówi organizatorka konkursu, prezeska Fundacji Dla Ciebie imienia Olgi Lilien, właścicielka Akademii Tańca Art Dance, Marta Bednarska.
Podczas dwudniowego festiwalu uczestnicy zaprezentują swoje umiejętności w różnych stylach tanecznych, rywalizując o nagrody ale przede wszystkim dobrze się bawiąc. W programie znalazły się konkursy taneczne, prezentacje sceniczne oraz występy artystyczne.
Celem wydarzenia jest wspieranie rozwoju młodych talentów, popularyzacja tańca jako formy sztuki oraz integracja środowiska tanecznego z różnych części kraju. Celem jest także promocja miasta jako miejsca otwartego na kulturę i inicjatywy artystyczne.








