Poprawa jakości usług dla odbiorców ciepła systemowego w Tarnobrzegu, większe bezpieczeństwo i niezawodność dostaw energii oraz dalsza modernizacja miejskiej infrastruktury, takie mają być efekty drugiego etapu przebudowy sieci ciepłowniczej w Tarnobrzegu. Inwestycję rozpoczęło ECO Tarnobrzeg.
Inwestycja obejmie modernizację ponad 3,3 kilometra miejskiej sieci ciepłowniczej. Zaplanowano również odejście od grupowych węzłów cieplnych. Osiem dotychczas funkcjonujących zostanie zastąpionych przez 47 nowych, indywidualnych węzłów.
Prace będą prowadzone w różnych częściach miasta, między innymi przy ulicach Świętej Barbary, Konstytucji 3 Maja, Marii Dąbrowskiej, Elizy Orzeszkowej, a w przyszłym roku przy ulicy Niepodległości, 1 Maja, Wyspiańskiego, Sienkiewicza i Targowej oraz na osiedlach Centrum i Serbinów.
– W pewnych okresach czasu będziemy musieli wyłączyć dostęp do centralnego ogrzewania i ciepłej wody – o utrudnieniach związanych z prowadzonymi pracami mówi prezes zarządu ECO Tarnobrzeg, Sławomir Kozdęba.
Prace będą realizowane poza sezonem grzewczym.
Inwestycja ma poprawić niezawodność dostaw ciepła, ograniczyć straty energii podczas przesyłu oraz zmniejszyć emisję zanieczyszczeń do atmosfery.
Całkowity koszt przedsięwzięcia wynosi niemal 19,9 miliona złotych z czego ponad 12,8 miliona złotych stanowi wsparcie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Środki pochodzą z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027.
Fot. Eco Tarnobrzeg







