Straż Miejska w Sandomierzu świętowała swoje 35-lecie.
Wydarzenie stanowiło okazję do podsumowania wieloletniej działalności formacji, która stoi na straży bezpieczeństwa, porządku i spokoju mieszkańców miasta. Uroczysty jubileusz odbył się w Sali Rycerskiej Muzeum Zamkowego w Sandomierzu i zgromadził funkcjonariuszy, pracowników, byłych komendantów, samorządowców oraz zaproszonych gości. Podczas wydarzenia nie zabrakło słów uznania, podziękowań i wspomnień związanych z historią Straży Miejskiej w Sandomierzu. Była to chwila, by docenić osoby, które przez 35 lat współtworzyły tę formację i każdego dnia angażowały się w działania na rzecz mieszkańców oraz bezpieczeństwa miasta. Szczególne gratulacje skierowano do wyróżnionych funkcjonariuszy i pracowników Straży Miejskiej, dziękując im za profesjonalizm, oddanie i codzienną gotowość do służby. Jubileusz stał się także okazją do podkreślenia znaczenia współpracy wielu instytucji i osób wspierających organizację wydarzenia.
Fot. www.sandomierz.eu






















![Połaniec: Połaniec tętni kulturalną energią [ZDJĘCIA]](https://leliwa.pl/wp-content/uploads/2026/06/63c85d8fea3a65f4a0888e30607c53a7_xl-350x250.jpg)


