W Nagawczynie powstanie nowoczesne centrum logistyczne obrony cywilnej. W Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie Gmina Dębica podpisała umowę dofinansowania w ramach projektu pt. „Budowanie efektywnego systemu ochrony ludności i obrony cywilnej w Gminie Dębica”.
Inwestycja o całkowitej wartości ponad 1 mln złotych jest możliwa dzięki znacznemu wsparciu zewnętrznemu – Gmina Dębica pozyskała na ten cel aż 840 tys. złotych.
Istniejący obiekt o nieregularnym kształcie zostanie rozbudowany, powierzchnia zabudowy wzrośnie do 222 m², kubatura obiektu zwiększy się do ponad 1 115 m³, co pozwoli na magazynowanie specjalistycznego sprzętu ratowniczego. Prace obejmują rozbudowę instalacji elektrycznej, wodociągowej, kanalizacyjnej oraz centralnego ogrzewania.
Mówi z-ca wójta gminy Dębica, Grzegorz Skrzypek.
Natomiast do 15 maja przeprowadzona zostanie kompleksowa modernizacja infrastruktury technicznej Strefy Płatnego Parkowania w Dębicy. Celem zaplanowanych prac jest unowocześnienie urządzeń oraz zwiększenie niezawodności systemu. Zakres prac obejmuje: wymianę 11 terminali kart płatniczych na urządzenia nowej generacji, które obsługują płatności systemem BLIK, montaż nowych klawiatur oraz wymianę akumulatorów a także aktualizację oprogramowania, która zapewni zdecydowanie szybszą i płynniejszą pracę parkomatów. W czasie prowadzenia prac serwisowych przy konkretnych urządzeniach, mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ich działaniu.





![Mielec: Wewnętrzny IV EDU CUP – wyjątkowy początek wielkiego świętowania [ZDJĘCIA]](https://leliwa.pl/wp-content/uploads/2026/06/4a76c7b449b0ccfa7f0e6cfe5eb826bc_xl-350x250.jpg)


