Burmistrz Miasta Dębica Mateusz Kutrzeba serdecznie zaprasza do udziału w obchodach Święta Flagi, które odbędą się w dniu 30 kwietnia o godzinie 12:00 w Parku Sokoła przy Domu Kultury i Kinie Śnieżka (ul. Bojanowskiego 18). W programie wydarzenia przewidziano część artystyczną przygotowaną przez Przedszkole Miejskie nr 1 w Dębicy, po której dzieci z dębickich oddziałów przedszkolnych wraz ze swoimi opiekunami oraz zaproszeni goście wezmą udział w uroczystym marszu z biało-czerwoną flagą w obrębie parku.Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest 2 maja i ma na celu popularyzowanie wiedzy o symbolach narodowych oraz budowanie świadomości polskiej tożsamości już od najmłodszych lat.





![Mielec: Wewnętrzny IV EDU CUP – wyjątkowy początek wielkiego świętowania [ZDJĘCIA]](https://leliwa.pl/wp-content/uploads/2026/06/4a76c7b449b0ccfa7f0e6cfe5eb826bc_xl-350x250.jpg)


