Już w niedzielę na Kompleksie Basenów NEMO odbędzie się X Jubileuszowy Memoriał Pływacki im. Jana Pawła II, organizowany w XXI rocznicę śmierci Papieża Polaka. To wyjątkowe wydarzenie sportowo-patriotyczne łączące pamięć o wielkim Polaku z promocją aktywności fizycznej i integracją lokalnej społeczności. Oficjalne rozpoczęcie memoriału zaplanowano na godzinę 14:00, podczas którego uczestnicy wspólnie odśpiewają papieską „Barkę” – symbol pamięci i duchowego dziedzictwa Jana Pawła II.
O godzinie 14:30 rozpocznie się pływanie i walka z symbolicznym dystansem dot. długości trwania pontyfikatu Papieża wynoszącym 26 km 516 m. Zakończenie wydarzenia przewidziano na godzinę 21:37 – symboliczny moment nawiązujący do godziny odejścia Papieża.
Mówi wójt gminy Dębica Adam Pieniążek.
Także w niedzielę w gminie Dębica mieszkańcy gminy spotkają się przy palmach, które powiedzą o tradycji i pomysłowości. Organizatorzy zapraszają do Zawady na II Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych. Wydarzenie odbędzie się przy Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
Prezentacje palm konkursowych rozpoczną się po mszy św. o godz. 11.00. Konkurs ma charakter otwarty dla uczestników z terenu gminy Dębica.







