W tym roku będziemy świętować 234. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Tradycyjnie już w Mielcu w dniu 1 maja o godzinie 17.00 odbędzie się „Lasowiacka Majówka” – koncert plenerowy na mieleckiej Górce Cyranowskiej w wykonaniu wielopokoleniowym Zespołu Pieśni i Tańca Rzeszowiacy.
Mówi Damian Małek, dyrektor SCK w Mielcu.
Natomiast w dniu 2 maja (piątek) w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – przed Domem Kultury SCK w Mielcu, w samo południe odbędzie się uroczyste podniesienie flagi państwowej.
Zwieńczeniem 3-majowych uroczystości w Mielcu będzie „Majówkowa Pobudka”, czyli trzeciomajowa pobudka z Mielecką Orkiestrą Dętą SCK w Mielcu, która z krótkimi występami pojawi się w sobotni poranek na wybranych mieleckich osiedlach, obchody patriotyczne przed Pomnikiem Wolności oraz „Muzyczna majówka” zaplanowana na 4 maja (godz. 17.00). Tu wystąpią: Big Mielec Band oraz Zespół „Byle dalej” Towarzystwa Śpiewaczego „Melodia” – koncert plenerowy odbędzie się na mieleckiej Starówce.