Ministerstwo zdrowia ogłosiło, które jednostki podstawowej opieki zdrowotnej otrzymają środki na wsparcie. Środki te pochodzą z Funduszu Europejskiego FEnIKS. Jak poinformował starosta Marcin Piwnik, w powiecie sandomierskim dofinansowania w kwocie trzystu tysięcy złotych otrzymają peozety w Obrazowie z siedzibą w Świątnikach, w Samborcu, w Wilczycach oraz Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Eskulap” w Sandomierzu.
Środki unijne jednostki podstawowej opieki zdrowotnej mogą wydać na przykład na sprzęt medyczny, sprzęt komputerowy lub prace budowlane związane np. z poprawą infrastruktury przychodni.





![Połaniec: Połaniec tętni kulturalną energią [ZDJĘCIA]](https://leliwa.pl/wp-content/uploads/2026/06/63c85d8fea3a65f4a0888e30607c53a7_xl-350x250.jpg)


