Koncert muzyki klasycznej pod tytułem „Mickiewicz w pieśni” odbędzie się w Zamku Królewskim w Sandomierzu z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Mówi rzecznik prasowy muzeum Marcin Kapka:
asia-mickiewicz-1
W programie koncertu będzie można usłyszeć między innymi takie utwory jak: Piosnka Dudarza, Kwiecień, Nad wodą wielką i czystą czy Słowiczku mój. Muzykę skomponowali: Ignacy Jan Paderewski, Władysław Żeleński, Henryk Opieński, Stanisław Niewiadomski, Fryderyk Chopin, Michał Świerzyński, Stanisław Moniuszko i Witold Frieman.
asia-mickiewicz-2
Koncert „Mickiewicz w pieśni” odbędzie się 11 listopada o godz. 17.00 w Zamku Królewskim w Sandomierzu. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.





![Staszów: Zatrzymany za serię kradzieży [ZDJĘCIA]](https://leliwa.pl/wp-content/uploads/2026/03/15e49be117b6ffc464cee4154d074db0_xl-350x250.jpg)


