Po takiej krytyce wobec internetowych krytykantów Rada Miejska w Stalowej Woli zdecydowała, że powstanie Rada Seniorów. Będą w niej mogły zasiadać osoby w wieku 60+ zarówno zrzeszone w kołach i stowarzyszeniach seniorskich jak i osoby nie zrzeszone, ale ze społecznym poparciem.
(Marta Górecka)
Według przewodniczącego rady Rafała Webera to krytykują ludzie młodzi, którzy sami nie są chętni do działania
Zgodnie z zapowiedziami Rada Miejska w Stalowej Woli zdecydowała o utworzeniu Rady Seniorów. Ta działając przy Radzie Miejskiej ma być organem doradczym dla samorządu m.in. w sprawach dotyczących seniorów. Ma w niej zasiadać 15 osób w wieku 60+ wybranych spośród środowisk senioralnych oraz po dwie osoby wyznaczone przez radnych miejskich i prezydenta Stalowej Woli.
Przy okazji przyjmowania uchwały nie prezydent Lucjusz Nadbereżny odniósł się do negatywnych internetowych wpisów na ten temat